Sığınmacı dostlarıma

Maalesef bu dünyayı zalimlerle paylaşmak zorundayız. Ama bu, hiçbir şekilde onların kötülüğüne göz yummak anlamına gelmiyor. Kimse sizden, onları affetmenizi veya ihlallerine sessiz kalmanızı bekleyemez. Vicdanen affetseniz bile hukukun onları cezalandırmasını talep edebilirsiniz ve etmelisiniz.

21.04.2016 09:23
Berat-Özipek

bekirberat@yahoo.com

 

Öncelikle hoş geldiniz, safalar getirdiniz.

 

İster Suriye’den gelmiş olun ister başka bir yerden, diliniz, dininiz, mezhebiniz ne olursa olsun, yanınızda olduğumu vurgulamak istiyorum.

 

Nasıl bir zahmetli yolculukla buraya geldiğinizi, ne tür badireler atlatmış olabileceğinizi tahmin edebiliyorum.

 

Anlatacak çok şeyiniz olduğunu da.

 

Sizinle birlikte yola çıkanların bazılarının buraya ulaşamadan yitip gittiğini gördünüz belki, belki aile fertlerinizden, sizin için dünyadaki en değerli varlıklardan birini kaybettiniz o çileli yolculukta.

 

Kaybettiklerinizi geriye getiremem, ne kadar anlamaya çalışırsam çalışayım, yaşadıklarınızı anlayamam da.

 

Ama sizin yanınızda olabilirim ve yanınızdayım. Şunu bilin ki, bu ülkede milyonlarca insan da sizin yanınızda ve sizin buradaki varlığınızdan hiçbir şekilde şikâyetçi değil.

 

Gittiğim her şehirde, sizinle dayanışma için birbirleriyle yarışan insanlar gördüm ben.

 

Elbette size kızan, kötü muamele eden, hatta canınıza kast edebilen, insan türü adına utanç duyduğum vatandaşlarım da var.

 

Belki onlar adına değil ama onlardan gelen kötülüğe karşı sizi yeterince koruyamadığım için kendi adıma özür dilerim.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yazarın Tüm Yazıları

Yorumlar(1)

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.

Ahmet Emir Avcı23.04.2016 23:31:46
Kaleminize sağlık Berat hocam..